Kosmetyki naturalne
Kosmetyki naturalne

Co to są kosmetyki organiczne?

Mamy na myśli kosmetyki naturalne, które wykorzystują składniki pochodzące z natury. Tak więc są to ekstrakty, rośliny, oleje… są one głównymi składnikami preparatów. Jednak główna różnica między kosmetykami naturalnymi a resztą tkwi w kulturze składników. Muszą pochodzić z ekologicznego i odpowiedzialnego rolnictwa. Stosowanie kosmetyków naturalnych jest odzwierciedlone w naszym zdrowiu i późniejszym środowisku.

Czy produkt należy do kosmetyków naturalnych?

W dzisiejszych czasach, ponieważ NIE ma regulacji co do tego, co oznaczają kosmetyki naturalne i ekologiczne, certyfikaty odgrywają wiodącą rolę. Jest to jedyny sposób, w jaki możemy sprawdzić aby być pewnym że wybieramy odpowiedni produkt. Znajomość ich ogólnego działania może pomóc nam dokonać właściwych wyborów przy zakupie.

Pewne wymagania, jakie musi spełniać marka, aby spełniała pojęcie kosmetyki naturalne, to:

  • Nie testowane na zwierzętach. Zarówno w składnikach, jak przy produkcji, jak i w testach żywotności muszą być wolne od testów na zwierzętach.
  • Produkty nie mogą zawierać syntetycznych substancji zapachowych ani barwników.
  • Nie mogą zawierać pochodnych ropy naftowej (parafiny, PEG, propyl -, - alkilu, itp.) Ani olejów lub pochodnych silikonu.
  • Muszą być wolne od promieniowania. Zarówno w składnikach, jak i w produkcie końcowym.
  • Produkcja produktów musi być jak najbardziej przyjazna dla środowiska.Nie mogą być składnikami modyfikowanymi genetycznie (zgodnie z przepisami UE.

Jak widać w tych zasadach, korzyści płynące z naturalnych kosmetyków obejmują wiele sektorów. Nie tylko dla naszego zdrowia, ale również wpływu na środowisko i zwierzęta. Używanie produktu o tych właściwościach oznacza bezpośredni kontakt z naturą. Aktywne składniki ekstraktów roślinnych otulają Cię, dając Ci to, co najlepsze. Jakość, zdrowie, sumienie, dobre samopoczucie i uroda to tylko niektóre z rzeczy, które dają nam kosmetyki naturalne.

Odważ się przejść na kosmetyki naturalne

Jeśli nie chcesz czytać INCIS i certyfikatów, możesz spróbować czegoś innego. Zapraszamy Cię do wypróbowania produktów pochodzących z naszego sklepu EKORADO.PL. Przekonasz się, że ich dotyk, zapach, a nawet kolory są bardzo interesujące. Rozwijanie zmysłów i intuicji to w kosmetykach ogromna frajda. Ile prawdy jest w słowach: „Kiedy spróbujesz, nie ma powrotu”, ponieważ jest to doświadczenie zmysłowe. W naszym sklepie znajdziesz dla siebie i swoich bliskich produkty, w których będziesz mógł sam sprawdzić wszystkie te odczucia.

Który produkt wybierzesz na początek z kosmetyków naturalnych?

Wpływ produkcji kosmetyków na środowisko

Produkty kosmetyczne przeznaczone do pielęgnacji, stały się częścią naszego codziennego życia, jesteśmy coraz bardziej świadomi, jaki wpływ ma produkcja i używanie kosmetyków na naszą planetę i środowisko. Najlepszym sposobem na minimalizację ubocznych skutków powstałych przy produkcji kosmetyków na środowisko naturalne jest wyeliminowanie ich zastosowania oraz używanie produktów ekologicznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl